O nas

Bedlingtonami zainteresowaliśmy się w zeszłym roku, po jednym z artykułów w „Moim psie”. Szukaliśmy jakiś informacji o tej rasie w naszym kraju. Niestety, praktycznie nic nie ma. Szukaliśmy hodowli, również jej w naszym kraju nie ma. Skorzystaliśmy z internetu i tak wpadliśmy na pomysł na sprowadzenie pieska z Czech. Rok później, po kilkunastu wystawach, postanowiliśmy, że będziemy mieć jeszcze jednego psa. Tak w nasze ręce trafił Jazz. Obecnie najładniejszy Bedlington w Polsce.

Nasza Celinka urodziła się 30 grudnia 2009 roku. Pochodzi z Kralup (30 km od Pragi). Jej mama to utytułowana czeska suka Charlotte, a tata Norweg Chablue’s Beautiful Boy From Norway. Oboje to championy.

Jazz to pies, który urodził się 1 października 2011 roku. Pochodzi z Mołdawii, jednak zarejestrowany był w Moskwie, w Rosji, w najlepszej rosyjskiej hodowli Bedlingtonów Solo Rossii. Ojciec Jazza to Velvety I Want It All, który w swoim dorobku ma zwycięstwo świata w juniorach i 16. różnych dorosłych championatów. Mama to Solo Rossii Saga, która jest championem czterech krajów. Jazz zapowiada się na wspaniałego psa.

Po wystawach jeździmy po całej Europie. Ale naszą bazą jest Częstochowa. W Polsce można nas zobaczyć na wystawach m.in. w: Częstochowie, Łodzi, Zabrzu czy Poznaniu. Jako że w Polsce nasza rasa praktycznie nie występuje, dlatego bardzo często jesteśmy poza krajem na różnego rodzaju wystawach. Nasze pieski mają championaty następujących krajów: Polska, Serbia, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia, Rosja, Ukraina, Białorusi i Bułgaria.

Na naszej stronie będziemy zamieszczać wyniki z naszych wystaw oraz ciekawostki związane z Bedlingtonami. Wszystkich serdecznie zachęcamy do częstego oglądania naszej witryny.