Celinka Zwycięzcą Morza Czarnego!

Dzisiejsza wystawa była dla nas na wariackich papierach. Tak naprawdę, pojechaliśmy na wystawę z myślą TYLKO o zdjęciach. Ja, jak to zwykle bywa, jestem ambitny, więc namówiłem Oktawię na pokazanie dwóch psów. Ta się bardzo buntowała, ale kiedy przedstawiłem ją przed faktem dokonanym i zgłosiłem psy, nie miała wyboru. Nie mieliśmy ringówki, szczotek, grzebienia, jednym słowem, nie byliśmy przygotowani na prezentacje psów. Musieliśmy wszystko organizować na miejscu. Poza tym, sędzia bardzo surowo oceniał, dlatego było trochę stresu przed samym wystawianiem.

Oktawii udało się przygotować bardzo ładnie Celinkę, co widać na zdjęciach. Ambitnie udaliśmy się na ring, na którym czekał już na nas Pan Luis Pinto Teixeira z Portugalii. Przed naszym ocenianiem, widziałem, że bardzo dokładnie sprawdza każdego psa, ocenianie trwało dość długo. Sędzia też był surowy, nie rozdawał ocen doskonałych, nie mówiąc już o CACIBach. Na pierwszy rzut poszła doświadczona Celinka. A ona, jak zwykle, zaprezentowała się bardzo ładnie, wzięła wszystko. Następny w kolejce, ostatni pies pokazywany na tym ringu, był Keru (Nihon teria). O ile przez cały czas, kiedy były oceniane pozostałe psy, sędzia zachowywał kamienną twarz, o tyle, jak weszła Oktawia z Keru, sędzia się uśmiechnął. Sędzia z Portugalii sprawdził Kerego bardzo dokładnie na stole i jego ruch. Keru zachowywał się bardzo dobrze. Był bardziej zainteresowany parówką, na którą Oktawia go wystawiała, niż samym sędzia. Dzięki temu ugrał wszystko. Po sędziowaniu, Pan Luis Pinto Teixeira opowiadał, że rozmawiał z innymi sędziami o tej rasie, że wie, że jest bardzo rzadka, że nie miał nigdy przyjemności jej sędziować i cieszy się, że mógł ją ocenić. Wspomniał również swoje podróże do Japonii, gdzie na jednej z wystaw widział właśnie przedstawiciela naszej rasy. A było to kilka lat temu.

Sędzia, jak się okazało, bardzo sympatyczny 🙂

Celinka na tej wystawie ugrała kolejnego CACIBa i tytuł Zwycięzcy Morza Czarnego, zaś Keruś wywalczył trzy tytuły: Młodzieżowego Zwycięzcy Morza Czarnego, Młodzieżowego Championa Bułgarii i Młodzieżowego Championa Bałkanów.

Możliwość komentowania została wyłączona.